България не успя да сломи Черна Гора (Обновена)

20:38, 22 мар 19 / Спорт 25 1311 Шрифт:

България завърши 1:1 с Черна Гора в домакински мач от квалификациите за Евро 2020.

Доброто време докара хора на трибуните на “Васил Левски”, но това не бе достатъчно да накара момчетата на Петър Хубчев да окажат сериозен натиск на гостите. След грешка в българската защита в началото на второто полувреме Стефан Мугоша овладя топката, преодоля двама и с удар от границата на наказателното поле вкара на Николай Михайлов. Стражът на “Левски” пази в мач на националния за първи път от юни 2017 година.

След гола на Мугоша Петър Хубчев извади Галин Иванов, заменяйки го със Станислав Костов.

След негативното развитие на нещата нашите имаха няколко шанса, но пропуски на Страхил Попов и спасявания на Даниел Петкович запазиха резултата

Десет минути преди края съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Станислав Костов. Тодор Неделев изпълни наказателния удар и вкара, изравнявайки резултата.

В добавеното време Мартин Минчев бе на косъм да вкара победен гол от десния фланг на атаката, но ударът му мина покрай вратата. Минута по-късно защитата остави футболист на гостите сам срещу Николай Михайлов, но вратарят изби удара му.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 1:1

Голмайстори: Мугоша (50) Неделев (82)

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов; Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев; Георги Костадинов, Ивайло Чочев (69 - Симеон Славчев); Тодор Неделев, Ивелин Попов, Галин Иванов (51 - Станислав Костов); Спас Делев

ЧЕРНА ГОРА: Петкович; Марушич, Симич, Томашевич, Вешович; Стойкович; Янкович (64 - Болйевич), Иванич, Вукчевич; Бечирай, Мугоша