50-и хеттрик за Меси и важна победа на "Барселона" срещу "Севиля"

19:22, 23 фев 19 / Спорт 25 1298 Шрифт:

„Барселона“ победи „Севиля“ с 2:4 при гостуването си на „Естадио Рамон Санчес Писхуан“ в 25-ия кръг на Ла Лига.

Герой за каталунците отново бе аржентинската суперзвезда Лионел Меси, който отбеляза своя 50-и хеттрик в кариерата си.

„Севиля“ поведе чрез Хесус Навас в 22-ата минута, а четири минути по-късно Меси изравни след прецизен пас на Ракитич към аржентинеца, който от воле насочи топката в мрежата.
В 42-ата минута домакините отново поведоха чрез Габриел Меркадо след грешка на Меси в атака, която позволи атакуващите футболисти на „Севиля“ да организират бърза контраатака.

Изравнителният гол за „Барселона“ дойде в 67-ата минута, когато с по-слабия си десен крак (на теория) Меси засрами вратаря на „Севиля“ Томаш Вацлик. В 85-ата минута след разбъркване в наказателното поле на домакинте аржентинецът оформи своя 50-и хеттрик в кариерата си на клубно и национално ниво. Така Меси вече има 25 гола в 23 мача в Ла Лига през сезона.

Крайният резултат оформи Луис Суарез след асистенция на Лео Меси.

Така след 25 изиграни мача в първенството „Барселона“ убедително заема първата позиция с актив от 57 точки – с 10 повече от Атлетико „Мадрид“ и 12 повече от големия съперник Реал „Мадрид“, които обаче са с мач по-малко.

Отборът на „Севиля“ остава на пета позиция с 37 точки.