"Бърнли" със заслужена победа срещу "Тотнъм"

16:45, 23 фев 19 / Спорт 25 921 Шрифт:

„Бърнли“ продължи отличната си серия и спечели с 2:1 домакинството си на „Тотнъм“. Добрата новина за „шпорите” бе завръщането на Хари Кейн.

Отборът на Шон Дайч „обърнаха“ лошото си представяне в началото на сезона и бавно, но сигурно излизат комфортно от зоната на изпадащите. „Бърнли“ не са губили мач в първенството от поражение срещу „Евертън“ с 1:5. Оттогава „виненочервените“ имат пет победи и четири равенства.

Първото полувреме между „Бърнли“ и „Тотнъм“ завърши с нулево равенство. Резултатът за домакините бе открит от Крис Ууд в 57-ата минута, а осем минути по-късно Хари Кейн изравни.

Крайният резултат оформи Ашли Барнс след добре планирана атака между него и Ууд.

Загубата на „Тотнъм“ попари надеждите им за борба за титлата, изоставайки с пет точки от лидерите „Манчестър Сити“ и „Ливърпул“, който може да дръпне с осем точки преднина пред „шпорите“, ако спечели утрешното си дерби срещу амбицирания „Манчестър Юнайтед“.