"Манчестър Юнайтед" постигна седмата си победа под ръководството на Солскяер

20:12, 19 яну 19 / Спорт 25 1211 Шрифт:

„Манчестър Юнайтед“ победи „Брайтън“ с 2: 1 в домакински мач от 23-ия кръг на английското първенство.

Резултатът бе открит от Пол Погба от дузпа в 27-ата минута, а в 42-ата минута Маркъс Рашфорд удвои за 2:0. Голът за гостите отбеляза Паскъл Грос в 72-ата минута.

Тази победа ще влезе в историята на „червените дяволи“, след като временният мениджър Оле Гунар Солскяер стана първия мениджър на тима с шест поредни победи във Висшата лига и общо седем във всички турнири. Солскеяр замени португалецът Жозе Моуриньо на 19 декември 2018-а година.

След победата си „Манчестър Юнайтед“ временно заема петата позиция в класирането. „Арсенал“ и “Челси“ играят от 19:30 часа българско време и при победа на „сините“ от Лондон, 5-ата позиция ще се запази.