Александрина Найденова с успех в Индия, победи на Стаматова и Михайлова в Анталия

15:50, 13 ное 18 / Спорт 25 1143 Шрифт:

Александрина Найденова се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на тревни кортове в Музафангар (Индия) с награден фонд 25 000 долара. С победи започнаха участието си на тенис турнира в Анталия и българките Юлия Стаматова и Габриела Михайлова.

Поставената под номер 7 Найденова победи представителката на домакините Нидхи Чилумула с 6:3, 3:6, 6:4 за 1:49 часа.
При 4:4 в третия решителен сет Найденова успя да спечели следващите два гейма, а с това и мача.

Българката си осигури 5 точки за световната ранглиста и 392 долара, а следващата й съперника е Мелани Клафнер (Австрия).

Втората поставена в Анталия Стаматова направи обрат срещу молдовката Виталия Стамат и спечели с 1:6, 7:6(2), 7:6(6) след повече от 3 часа игра. Михайлова пък победи с 6:3, 6:4 квалификантката Тина Цветкович от Словения след час и 43 минути на корта.

Третата българка в основната схема Зиновия Ванева отпадна. Преминалата през квалификациите пловдивчанка отстъпи с 1:6, 1:6 на №3 в схемата Агнеш Букта от Унгария.