Български футболни рефери ще ръководят "Андерлехт" – "Фенербахче"

19:50, 22 окт 18 / Спорт 25 1290 Шрифт:

Най-добрите наши футболни съдии – Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков, получиха пореден престижен наряд – този път в Лига Европа.

Българското реферско трио ще съдийства завързания мач от група D на Лигата между 34-кратния шампион на Белгия – „Андерлехт“ и турския гранд „Фенербахче“.

Мачът е в четвъртък на стадион „Констант Ванден Сток“ в Брюксел, от 20:00 часа българско време и се очаква с огромен интерес в белгийската столица.

Авторитетният наряд на Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков в Брюксел идва след отличните им оценки, които е поставил комисарят на УЕФА – испанецът Хуан Антонио Фернандес Марин за ръководения от тях възлов мач от Лигата на нациите между националните отбори на Австрия и Северна Ирландия във Виена преди десетина дни. В него българските рефери се представиха на високо ниво, а след мача испанският наблюдател ги привикал лично при себе си, като им заявил: „Справихте се отлично, момчета! Най-добрият отбор в този мач днес бе този на съдиите. Продължавайте така“.

След това в неофициален разговор им доверил, че в скоро време на Кабаков, Маргаритов и Вълков ще им бъде поверен и мач от Шампионската лига.

Двубоят в Брюксел в четвъртък се чака с голям интерес, защото е изключително важен особено за домакините от „Андерлехт“, които са последни във временното класиране в групата. Белгийците са без спечелена точка досега и след „Спартак“ Търнава и „Фенербахче“, които са с по 3 точки. Брюкселци изостават чувствително – на цели 6 точки, от лидера в групата – „Динамо“ Загреб, като хърватите имат 2 поредни победи и голова разлика 6:1.

В последния си шампионатен мач от белгийското първенство обаче „Андерлехт“ се отпуши и вкара 4 гола за победата им над „Серкъл Брюж“.