„Дунав“ с нова рутинна победа над „Банско“ в Русе

18:13, 16 апр 16 / Спорт 25 293 Шрифт:
Лидерът в „Б“ група „Дунав“ победи с 3:1 „Банско“ в мач от 24-ия кръг на „Б“ група. Двубоят се игра пред повече от 3 000 на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-добре и логично поведоха. Привлеченият през зимата Янислав Иванов, който до момента лекуваше контузия, бе намерен в наказателното поле на банскалии от Мирослав Будинов и откри с точен удар в долния ляв ъгъл в 7-ата минута.

Дунавци продължиха да диктуват темпото и до почивката вкараха още веднъж. Атанас Атанасов асистира от пряк свободен удар с центриране към Мартин Ковачев на далечната греда и за снажния бранител нямаше проблем да направи 2:0.

След почивката играта продължи при подобен сценарий, като домакините търсиха ново попадение. Така голът не закъсня. Капитанът Диян Димов направи резултата класически в 60-ата минута, след като Будинов му върна топката и той я прати в мрежата с точен изстрел от 10-ина метра.

Последва леко отпускане в дунавските редици, от което се възползва бившият футболист на русенския тим Христо Кирев. В 72-ата минута, само 2 мин. след като се появи в игра, той бе намерен от Петър Лазаров и отбеляза отблизо първия гол във вратата на „Дунав“ през пролетта.

До края момчетата на Веселин Великов пропуснаха на няколко пъти да стигнат до по-изразителен успех, като и Георги Чакъров уцели гредата от непосредствена близост. Така резултатът остана 3:1 в тяхна полза.

По този начин „драконите“ продължават все по-уверено да водят в класирането на втория ешелон. В следващия кръг на „Б“ група те гостуват на „Локомотив“ Мездра на 23 април от 17:00 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Марио Петков (76 мин. - Николай Парнаров), Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков (46 мин. - Ивайло Раденцов), Диян Димов, Николай Колев, Георги Чакъров (ж.к.), Янислав Иванов (46 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

„Банско“: Марио Атанасов, Йордан Лечов, Костадин Слаев, Георги Фикийн (46 мин. - Милен Лефтеров), Петър Лазаров (75 мин. - Антонио Ласков), Красимир Илиев, Атанас Чипилов (70 мин. - Христо Кирев), Благой Родов, Борислав Хазуров, Илия Мунин (ж.к.), Любо Витанов.