Бургаските баскетболистки победиха „Берое“, играят един срещу друг и на четвъртфинал

16:32, 01 апр 16 / Спорт 25 283 Шрифт:
Баскетболистките на бургаския клуб „Нефтохимик 2010“ победиха снощи гостуващия тим на „Берое“ – Стара Загора, съобщиха от пресцентъра на Общината. Двата отбора ще се изправят един срещу друг и на четвъртфинал от плейофите на шампионата в "А" група.

Бургазлийки спечелиха със  71:70/23:23, 10:12, 21:22, 17:13/. С по 19 точки завършиха капитанката Олена Самбурска и Олга Мазниченко. Мария Желязкова вкара 10 точки.

"Нефтохимик 2010" остана на четвърто място в редовния сезон, с равен актив от 34 точки с третия "Дунав", но русенки имат по-добра точкова разлика.

Крайното класиране от редовния сезон е: "Хасково 2012" - 41 точки, "Монтана 2004" - 40 точки, "Дунав" - 34 точки, "Нефтохимик 2010" - 34 точки, "Берое" - 31 точки.

На четвъртфиналите се играе до 2 победи от 3 мача. Първият двубой между "Нефтохимик 2010" и "Берое" е на 4 април/понеделник/ от 18:00 часа в зала "Бойчо Брънзов". Втората среща е на 6 април в Стара Загора в същия час.

При равенство в победите, третият решителен мач ще бъде отново в Бургас на 8 април от 18:00 часа.