"Сините феи" останаха на крачка от сензация в Истанбул

09:32, 30 окт 15 / Спорт 25 426 Шрифт:
"Дунав 8806" отстъпи на отбора на "Истанбулския университет" със 71:83 (15:23, 22:19, 24:24, 10:17) в първия си мач от груповата фаза на тазгодишното издание на турнира за Еврокупата на ФИБА. Двубоят се игра в Истанбул.

Домакините започнаха по-добре и водеха в играта и в резултата в първите минути. Дунавки обаче не допуснаха разликата да се увеличава значително и в края на първата част изоставаха с 8 точки за 15:23.

Следващата част гостите са активизираха и затегнаха защитата, което им позволи да се доближат само на 5 точки за 37:42 на почивката.

Дунавки продължиха да играят равностойно, като на няколко пъти малко не им достигна да стигнат до обрат. 10 минути преди края резултатът бе 66:61 в полза на домакините.

До финалната сирена обаче класата на турския тим си каза думата и той надделя с крайното 83:71.

Най-резултатна за "сините феи" бе Радостина Димитрова с 18 т, Цветомира Шаренкапова добави 13, а капитанът Зорница Костова – 11 т., 9 борби и 7 асистенции.

За "Истанбулския университет" европейската шампионка със Сърбия Саша Чаджо отбеляза 25 точки, двете американки, играли в женската НБА записаха съответно 16 т. - Латаня Уайт вкара 16 т и 13 т. Елизабет Уилямс.

В следващия си мач от груповата фаза на втория по сила турнир на "Стария континент" в дамския баскетбол "сините феи" приемат шведския ББК Люлео, който надделя над руския "Енергия" Иваново с 82:71 като домакин.

Междувременно те ще гостува на "Левски 2014" на 31 октомври от 18 ч. в зала "Триадица" в столицата.