Две отборни титли за младите русенски тежкоатлети в Сопот

12:38, 28 окт 15 / Спорт 25 548 Шрифт:
С пет отличия се завърнаха от втория финален кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести момичетата и момчетата от Тежкоатлетически спортен клуб – Русе. Състезанието се проведе в Сопот и беше за всички възрастови групи, съобщават от русенския клуб.

Две отборни титли успели да завоюват възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови. Момичетата са първи, а в допълнение имат и няколко призови класирания. Мирена Панева се класира втора в кат. до 35 кг., първи станаха Валя Ахмед /кат. до 44 кг./ и Виктория Станева /кат. до 48 кг./.

Момчетата останаха втори, но те също се представиха достойно завоювайки четири втори места. Те са на Веселин Русев /кат. до 35 кг./, Хаят Весков /кат. до 40 кг./, Християн Илиев /кат. до 45 кг./ и Херардо Александров /кат. до 50 кг./

Кадетките на ТСК – Русе до 15 години успяха да грабнат безапелационно шампионската отборна титла титли с четири първи места в категориите за Стилияна Маринова /кат. до 48 кг./, Цветелина Стоянова /кат. до 53 кг./, Преслава Костова /кат. до 63 кг./ и Ивета Иванова /кат. плюс 63 кг./.

Катедите до 15 години останаха втори, но също завоюваха индивидуални отличия. Александър Христов /кат. до 45 кг./ и Петър Илиев /кат. до 50 кг./ са трети, Митко Георгиев /кат. до 56 кг./ и Роберт Димов /кат. до 62 кг./ са втори, а Кристиян Йорданов /кат. до 69 кг./ стана първи подобрявайки националния рекорд в изтласкването.

До миналата година той беше 125 кг., но на Европейското първенство за кадети в Швеция през тази година, Кристиян го подобри на 126 кг. Сега на състезанието в Сопот, младият тежкоатлет успя да изтласка 130 кг. Така Кристиян успя да подобри и още един държавен рекорд при кадетите - този за двубой събирайки 234 кг. от изхвърлянето и изтласкването.

Юношите на отбора останаха трети с титла в категория до 56 кг. на Асен Асенов и третото място на Мирослав Димитров в категория до 105 кг. Към техните резултати бяха прибавени и тези на Стилиян Грозев постигнати на Европейското първенство за младежи преди месец, съобщават още от русенския клуб.

Домакините на Държавното отборно първенство отличиха по трима от най-перспективните млади състезатели във всяка група. Радващ е факта, че четири от призовете се върнаха в Русе и бяха завоювани от младите тежкоатлети на ТСК – Русе. Награди получиха Християн Илиев, Виктория Станева, Кристиян Йорданов и Цветелина Стоянова.

Държавното отборно първенство в Сопот бе последното подобно състезание за тази година. В началото на седмицата, част от младите русенски тежкоатлети, които са и възпитаници на Държавното спортно училище „Майор Атанас Узунов” заминаха на подготвителен лагер във Варна. Финалът на състезанията за тях ще бъде в началото на месец декември с турнира „Михаил Петров” в Габрово.