"Акро" с призови класирания на "Дунавска перла" в Русе

06:23, 07 окт 15 / Спорт 25 364 Шрифт:
В продължение на 2 дни повече от 130 млади състезатели от 6 държави мериха сили на международния фестивал по художествена и спортна гимнастика „Дунавска перла” в Русе. Състезателите от спортен клуб Акро постигнаха добри резултати.

В спортната гимнастика Никола Иванов при 12-годишните зае 5 място в многобоя и спечели бронзов медал на халки. До 14 години Иван Иванов победи в многобоя, спечели първите места на кон с гривни и на халки, и сребро на успоредка и на висилка.

В художествената гимнастика до 6 години Велина Колева спечели 3 място, а Магдалена Димитрова - 4 място. До 8 години, Б група,  – Мирослава Василева стана 3-та, Ема Стефанова – 5-та. До 8 години, А група – бронзът отиде при Йоана Колева, 4 място зае Цвета Монева.

До 10 години златото спечели Божана Монева, 3 място е за Мария Накова. До 12 години бронз спечели Юлияна Андреева, а Елеонора Йорданова – 5 място. В турнира се представиха млади състезатели от водещи клубове от България, Румъния, Молдова, Русия, Германия и Словакия.