„Партизан“ грабна Купата на Община Червен бряг

09:04, 05 авг 15 / Спорт 25 362 Шрифт:
ФК „Партизан“ е тазгодишният носител на Купата на Община Червен бряг, информират от пресцентъра на местната управа.

В четвъртото издание на Общинския футболен турнир участваха 7 отбора. Финалните срещи се играха на 31 юли, когато в оспорвани двубои бяха определени крайните победители. Малкият финал срещна отборите на ФК „Искър” Чомаковци и тима на РУ – МВР (Червен бряг) за определяне на бронзовите медалисти, а непосредствено след това се игра и големият финал, между ФК „Партизан” и „Левски” Сухаче.

Двата отбора стигнаха до този мач след като, още първата вечер от Турнира, отборът на Полицията загуби от ФК „Партизан” с 0:2, а втората вечер ФК „Искър“ загуби от ФК „Левски“ с 0:5 . В следващите срещи полицаите победиха „Ботев” Рупци с 3:0, а „Искър” Чомаковци отстрани „Дреновец” Горник с 3:1.

На финала между ФК „Партизан” и ФК „Левски“, през двете полувремена зрителите на градския стадион станаха свидетели на изключително динамична игра. След края на редовното време на мача крайния победител в Турнира стана червенобрежкият тим, с резултат 2:0.

Церемонията по награждаване на победителите се състоя минути след последния съдийски сигнал. Купата и медалите на отбора победител в Турнира – „Партизан” Червен бряг връчи кметът на Общината, Павлин Фильовски. Председателя на Общинския съвет инж. Георги Георгиев и зам.-кметът Георги Петров наградиха съответно отборите, класирани на второ и трето място. Сребърните отличия бяха за тима на „Левски” Сухаче, а трети в турнира завършиха футболистите, представители на отбора на РУ на МВР(Червен бряг).