Федерер и Джокович ще спорят за титлата в Синсинати

16:30, 19 авг 18 / Спорт 25 465 Шрифт:

Роджър Федерер и Новак Джокович ще спорят за титлата от "Мастърс" турнира в Синсинати (САЩ).

Швейцарецът се класира за финала, след като Давид Гофен се отказа в началото на втория сет в двубоя помежду им. Маестрото спечели първата част след тайбрек със 7:3 точки, а в последвалата почивка белгиецът получи медицинска помощ заради болки в дясното рамо. Във втората част двамата си размениха по един гейм, след което мачът бе прекратен поради контузията на Гофен.

Джокович се справи на полуфиналите с Марин Чилич с 2-1 сета (6:4, 3:6, 6:3). В първия сет сърбинът направи пробив в третия гейм и той бе достатъчен, за да спечели с 6:4. Втората част обаче отиде на сметката на хърватина, който с два пробива поведе с 5:1. Ноле успя да върне единия от тях, но за повече нямаше сили и Чилич изравни след 6:3. В решителния трети сет Джокович дръпна с 3:1, но Чилич направи моментален рибрейк. Сърбинът отново спечели подаването на противника си в осмия гейм и това му донесе успеха с 6:3.

До момента Федерер и Джокович са играли 45 пъти помежду си, като сърбинът има 23 победи срещу 22 за Маестрото.