Лазаров и Шиникова се класираха на четвъртфинали в Румъния и Германия

18:20, 16 авг 18 / Спорт 25 418 Шрифт:

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове румънския град Питещ с награден фонд 25 000 долара. Поставеният под номер 8 Лазаров се наложи над представителя на домакините Богдан Йонут Апостол с 6:4, 3:1 и отказване на румънеца поради контузия след 64 минути игра. Българинът заработи 2 точки за световната ранглиста и 348 долара, а в спор за място на полуфиналите ще играе срещу поставения под номер 1 Драгош Дима (Румъния).

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира в Лайпциг (Германия) с награден фонд 25 000 долара. Шестата поставена в схемата Шиникова победи квалификантката Даниела Висмане (Латвия) със 7:6, 6:1 за 84 минути. С успеха 26-годишната софиянка заработи 9 точки за световната ранглиста и 654 долара, а следващата ѝ съперничка ще бъде победителката от мача между втората поставена Юлия Грабер (Австрия) и Джесика Малечкова (Чехия).