Григор Димитров се изправя срещу финалиста от „Уимбълдън“

13:50, 10 авг 18 / Спорт 25 532 Шрифт:

Григор Димитров ще играе на четвъртфинал в „Мастърс 1000“ в Торонто срещу №4 в схемата Кевин Андерсън.

Южноафриканецът, който през юли игра на финала на „Уимбълдън“, победи в четвъртък Иля Ивашка от Беларус със 7:5, 6:3. Андерсън завърши с 15 аса и 5 двойни грешки.

До този момент Григор и Андерсън са се срещали седем пъти, като българинът води с 6-1 победи. Последният им сблъсък обаче е бил през 2016 г.

Срещата на Димитров е в петък от 19:30 часа наше време.

Гришо и Давид Гофен не се явиха на мача на двойки вчера срещу Марах и Павич и загубиха служебно.

Изненада поднесе 19-годишният грък Стефанос Циципас, който отстрани шампиона от „Уимбълдън“ Новак 6:3, 6:7 (5), 6:3. В решителния трети сет Циципас проби за 2:0 и не позволи да бъде настигнат.

Следващият му съперник е миналогодишният шампион и №2 в схемата Александер Зверев, който победи руснака Даниил Медведев с 6:3, 6:2. Победителят от мача между миналогодишния шампион в Торонто Зверев и Циципас в полуфиналите ще спори с Григор Димитров или Кевин Андерсън.

Водачът в схемата и световен номер едно Рафаел Надал премина третия кръг с победа над Стан Вавринка със 7-5, 7-6 (4), а в следващия кръг ще играе срещу Марин Чилич.