ЦСКА - Копенхаген 1:2 (Обновена)

21:02, 09 авг 18 / Спорт 25 426 Шрифт:

ЦСКА поведе с 1:0 на Копенхаген в мач от квалификационните кръгове за Лига Европа.

Червените стартираха с лек превес е в 12-та минута Мауридес отбеляза за българския тим.

След това отборът на Нестор Ел Маестро се прибра, а датчаните започнаха да атакуват повече и дори удариха греда.

Към края на полувремето се наложи принудителна смяна на контузилия се Едвин Джеси, а Божидар Чорбаджийски получи червен картон.

Това принуди Ел Маестро да смени Тиаго с Ангел Дюлгеров. Спорните съдийски решения пък принудиха полицията да придружи реферите при влизането в тунела на почивката.

В началото на второто полувреме ЦСКА се прибра, а Копенхаген усили натиска си. Така в 63-та минута Денис Вавро изравни с топовен изстрел.

В 74-тата минута Кенан Кодро вкара за Копенхаген от дузпа за пресилено нарушение на Десподов срещу Болесен.