Хърватия твори история - ще играе своя първи финал на Световно (СНИМКИ)

23:43, 11 юли 18 / Спорт 25 455 Шрифт:

Хърватия надигра Англия с 2:1 на стадион "Лужники" в Москва и така ще изиграе за първи път в своята история финал на Световно първенство.

Двата отбора демонстрираха отлична игра в решителния сблъсък, който определи втория финалист на Мондиал 2018.

След първото полувреме Англия водеше с 1:0 с гол на Трипиър още в началото на двубоя - в 5 минута. В 68 минута Иван Перишич, футболист на "Интер", изравни резултата - 1:1.

90-те минути редовно време не стигнаха на двата отбора, за да излъчат победител. В първото продължение резултатът се запази.

Във второто продължение, в 109-та минута, Марио Манджукич, играч на "Ювентус", вкара за Хърватия и резултатът вече е 2:1. В 116 минута англичаните останаха с човек по-малко, след като голмайсторът Трипиър напусна игра поради контузия. Треньорът Саутгейт вече беше изчерпал възможностите си за смени. Голмайсторът на Хърватия Манджукич също беше сменен заради контузия.

Хърватите имаха 7 удара в очертанията на вратата, една греда и 2 гола, докато англичаните направиха само един удар в 5-тата минута, който се оказа и голов.