Григор Димитров се изправя срещу Новак Джокович в Лондон

08:50, 21 юни 18 / Спорт 25 408 Шрифт:

Бившият номер 1 в света Новак Джокович ще бъде съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира на трева в "Куинс Клъб" в Лондон с награден фонд 1.98 милиона евро.

Вицешампионът от 2008 г. Джокович, който получи "уайлд кард" за участие, стартира с категорична победа над квалификанта Джон Милман (Австралия) с 6:2, 6:1, а преди това поставеният под номер 2 и победител в надпреварата през 2014 година Димитров откри сезона си на зелено с успех над Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:3, 6:7(4), 6:3.

Джокович има солидно предимство в мачовете срещу Григор Димитров. Сърбинът е спечелил шест от седемте им срещи, включително последните четири. Повечето им двубои обаче са били доста оспорвани.

Последният им сблъсък беше в осминафиналите на мастърса в Париж през 2016 г., когато Джокович направи обрат и спечели с 4:6, 6:2, 6:3, Единственият успех на Димитров дойде при третата им среща - 7:6 (6), 6;7 (8), 6:3 във втория кръг на мастърса в Мадрид през 2013 г.

Двамата имат един мач помежду си на тревни кортове. Те изиграха паметен полуфинал на "Уимбълдън" през 2014 г., в който Димитров пропусна три поредни възможности да стигне до пети сет и загуби драматично след 4:6, 6:3, 6:7 (2), 6:7 (7).

Победителят от днешния мач ще се класира за четвъртфиналите, където ще срещне някого измежду Жюлиен Бенето, Адриан Манарино и Даниел Евънс.