Григор Димитров отпадна от Аустрелиън Оупън

09:07, 23 яну 18 / Спорт 25 450 Шрифт:

Най-добрият български тенисист загуби в дълъг и успорван мач с 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 на четвъртфиналите на Australian Open от Кайл Едмънд.

Гришо не успя да покаже най-добрата си игра, а съперникът му бе по-стабилен в днешния двубой.

Григор започна леко колебливо, а за разлика от него британецът стартира уверено и агресивно. Българинът не бе убедителен и с първия си сервис, като двойните грешки започнаха от първия гейм. Третият в света се справи с първия шанс за пробив в мача, но след мощен бекхенд и излизане на мрежата Едмънд стигна до втора възможност, от която се възползва. Той затвърди пробива с убедителен сервис гейм.

Британецът започна впечатляващо, като се опитваше да бъде максимално агресивен. Григор обаче постепенно навлезе в ритъм и в шестия гейм върна пробива, когато съперникът му допусна колебания. Той все по-лесно взимаше подаванията си, а се възполва от шанса си да изравни за 3:3.