Мексико с труден успех над Нова Зеландия

08:56, 22 юни 17 / Спорт 25 318 Шрифт:

Националният отбор на Мексико победи трудно състава на Нова Зеландия с 2:1 в мач от група А на турнира за Купата на Конфедерациите, който се провежда в Русия. Това съобщи БГНЕС.

Изненадващо новозеландците първи откриха резултата на Олимпийския стадион в Сочи след попадение на Крис Уърд в 42-ата минута.

След почивката обаче „ацтеките” стигнаха до пълен обрат. Първо Раул Хименес възстанови равенството в 54-ата, а в 73-ата Орибе Пералта донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

След успеха Мексико събра актив от 4 точки и по този начин се изравни с лидера в групата – Португалия. За Нова Зеландия поражението, което бе второ в турнира, означаваше и край на надеждите им за продължаване в следващата фаза. Домакините от Русия остават на трета позиция с 3 точки.