Челси победи Тотнъм и е на финал за ФА Къп

21:21, 22 апр 17 / Спорт 25 278 Шрифт:

Отборът на Челси се класира за финала на ФА Къп, след като победи Тотнъм с 4:2 в първия полуфинален мач от турнира, игран на стадион "Уембли". Това информира БГНЕС.

Мениджърът на "сините" изненадващо остави на пейката звездите си Еден Азар и Диего Коста за този двубой, но лидерите във Висшата лига започнаха силно срещата и поведоха още в 5-та минута чрез Уилиан. "Шпорите" изравниха в 18-та минута, когато се разписа централният нападател Хари Кейн, но Уилиан отново даде преднина на Челси в 43-та минута от дузпа. Възпитаниците на Маурисио Почетино успяха да се върнат в мача за втори път, след като Деле Али се разписа в 52-та минута. В 61-та минута Конте пусна в игра Азар и Коста, което бързо се отрази на терена и белгийският национал даде ново предимство на своя тим в 75-та минута, а пет минути по-късно Неманя Матич оформи крайното 4:2. По този начин Челси се класира за финала на ФА Къп, където ще срещне Манчестър Сити или Арсенал.