Класическа победа за Юнайтед на "Стейдиъм ъф Лайт"

18:06, 09 апр 17 / Спорт 25 286 Шрифт:

Манчестър Юнайтед записа безапелационна победа с 3:0 над Съндърланд в мач от 32-ия кръг на Висшата лига, предаде БГНЕС.

След като инкасира две поредни равенства отборът на Манчестър Юнайтед се справи лесно при гостуването си на Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт" .

В 30-та минута голмайсторът на „червените дяволи” Златан Ибрахимович откри резултата. Шведът получи топката на границата на наказателното поле и с перфектен изстрел реализира за 1:0.

В края на първото полувреме ситуацията за „черните котки” стана още по-сериозна, след като Себастиан Ларсон получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Андер Ерера.

Още в първите секунди след подновяването на играта гостите удвоиха своята преднина, след като Хенрих Мхитарян вкара красиво попадение с левия крак.

Крайното 3:0 бе оформено в 89-та минута, като негов реализатор бе Маркъс Рашфорд. Нападателят комбинира с Ибрахимович и с прецизен удар направи победата за Юнайтед класическа.

Така в класирането футболистите на Жозе Моуриньо заемат петата позиция с актив от 57 точки. Съндърланд пък е на последното място в таблицата с 20 пункта.