Севиля с поредна издънка в Примера

16:29, 02 апр 17 / Спорт 25 278 Шрифт:

Севиля се препъна при домакинството си на Спортинг Хихон и изхвърча от топ 3 на Примера, предаде БГНЕС. Севилци допуснаха груба грешка, след като завършиха 0:0 с предпоследния Спортинг Хихон, в мач от 29-ия кръг на Примера Дивисион.

Домакините не успяха да се отличат с добра игра, като така и не намериха правилният път към вратата пазена от Иван Куеяр. Стражът на Спортинг на няколко пъти показа завидни вратарски умения, с което и запази мрежата си суха.

След днешното равенство, футболистите водени от Хорхе Сампаоли инкасираха и четвърти пореден мач без победа. Андалусийци падат до четвъртото място с актив от 58 точки, колкото има и третия Атлетико Мадрид. Спортинг Хихон са на 18-та позиция с 22 пункта.