Черно море сломи Левски в Каварна

19:26, 01 апр 17 / Спорт 25 1047 Шрифт:

Отборът на Черно море победи Левски с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в град Каварна. Това съобщи БГНЕС.

Както обикновено в срещите между двата тима, на терена се получи здрава битка, като в крайна сметка възпитаниците на Георги Иванов успяха да надделеят и да излязат победители. Единственото попадение в двубоя падна в 64-та минута и бе дело на халфа на "моряците" Александър Цветков. До края "сините" се опитаха да се върнат в мача, но пропуснаха няколко положения, а няколко минути преди края на редовното време централният защитник на гостите Давид Яблонски получи директен червен картон и бе изгонен.

По този начин варненци завършиха първата фаза на първенството по успешен начин и ще влязат в плейофите от 4-та позиция с актив от 43 точки, само 3 по-малко от третия ЦСКА-София. Левски остава на второ място в подреждането с 51 точки на сметката си.