Берое надви Локо Пловдив в атрактивен двубой

18:19, 01 апр 17 / Спорт 25 685 Шрифт:

Отборът на Берое победи Локомотив Пловдив с 3:2 в мач от 26-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона под Аязмото в Стара Загора.

Домакините започнаха много силно двубоя и поведоха в резултата в 18-та минута, когато опитният бранител на Локомотив Роберт Петров си отбеляза автогол. В 30-та минута Антон Карачанаков удвои преднината на "зелените", но след почивката "смърфовете" се мобилизираха и успяха да изравнят след голове на Павел Виданов и Димо Бакалов. Все пак тимът на Ферарио Спасов успя да стигне до трите точки, благодарение на гол на Матеас Делич в 91-та минута. След този успех Берое се изкачи до 8-ма позиция в класирането с 35 точки, докато Локо Пловдив е на 5-то място с актив от 39 точки.