Юношите на България с ключов успех насред Париж

09:54, 25 мар 17 / Спорт 25 233 Шрифт:

Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години направи огромна крачка към класиране на Евро 2017 в Грузия. Във втория си мач от Елитния квалификационен кръг „лъвчетата” победиха насред Париж състава на Франция с 2:1.

Калоян Кръстев изведе българския тим напред в 14-ата минута, а в 56-ата Тонислав Йорданов с глава увеличи аванса ". В 67-ата минута Муса Диаби отбеляза почетното попадение за домакините.

След успеха възпитаниците на Ангел Стойков вече имат в актива си 4 точки, след като в първия си мач завършиха наравно 1:1 с Израел. Същият актив има и съставът на Босна и Херцеговина, който вчера направи 1:1 с Израел, а в предишния си мач победи Франция с 2:0.

Само победителите от всичките седем групи продължават напред към финалите в Грузия. Така, за да се класират на Европейско първенство българите се нуждаят от победа в последния си мач от турнира именно срещу тима на Босна и Херцеговина.