Барса обърна Валенсия и се доближи на две точки от Реал

07:28, 20 мар 17 / Спорт 25 257 Шрифт:

Барселона победи Валенсия с 4:2 в последния мач от 28-и кръг на Примера дивисион. Двубоят се игра на стадион "Камп Ноу" пред близо 80 000 зрители, предаде БГНЕС.

Еляким Мангала даде преднина на Валенсия в 29-ата минута, но само шест минути по-късно Луис Суарес възстанови равенството. В края на първото полувреме Мангала спря непозволено Суарес в наказателното си поле и получи директен червен картон, а Лео Меси реализира отсъдената дузпа и Барселона за първи път поведе в мача. В ответната атака обаче Валенсия се добра до второ попадение, автор на което стана Мунир Ел Хадади. Меси в 52-ата минута отбеляза втория си гол в срещата, а Андре Гомеш фиксира крайното 4:2 минута преди края на редовното време.

Тимът на Луис Енрике се доближи на две точки от водача Реал, който обаче има и мач по-малко. В следващия кръг Барселона гостува на предпоследния в таблицата Гранада, а Реал посреща 10-ия Алавес.