Победата над Сампдория приближава Ювентус до титлата в Италия

18:42, 19 мар 17 / Спорт 25 350 Шрифт:

Шампионите от Ювентус крачат уверено към титлата в Италия, след като днес се наложиха като гости с минималното 1:0 над Сампдория в среща от 29-ия кръг на Серия А, предаде БГНЕС. Единственото попадение за "бианконерите" бе реализирано с глава от Хуан Куадрадо още в 7-та минута.

Футболистите водени от Масимилиано Алегри могат да съжаляват, че не спечелиха с по-убедителен резултат на стадион "Луиджи Ферарис", но множество пропуски най-вече на Густаво Игуаин попречиха това да се случи. Аржентинската звезда на "Старата госпожа" Пауло Дибала пък бе заменен принудително в 28-та минута поради травма.

Ювентус убедително води в класирането с актив от 73 точки. Втори е Наполи с 63, който днес се наложи над Емполи с 3:2. Трети в таблицата са "вълците" от Рома с 62 пункта, но и с мач по-малко. Сампдория заема 9-то място с 41 точки.