Габриела и Стефани Стоеви претърпяха поражение от петите в света в спора за златните медали

16:03, 19 мар 17 / Спорт 25 349 Шрифт:

Габриела и Стефани Стоеви претърпяха поражение от петите в света китайки Ифан Цзя и Цинчън Чън във финала на силния турнир по бадминтон в Базел с награден фонд 120 000 долара. Представителките ни загубиха мача с 16:21, 15:21 след 37 минути игра.

В първия гейм до един момент играта бе равностойна и Стоеви дори поведоха с 11:9, но китайките записаха серия от четири безответни точки и след това контролираха ситуацията на корта.

Във втората част при резултат 5:4 за Стоеви, китайките отново направиха силна серия от шест поредни точки, след което геймът се доиграваше. По пътя си към финала българките не загубиха нито един гейм, а самото им класиране за заключителната среща е голям успех. Във финалите на всички други дисциплини - сингъл мъже и жени, смесени и мъжки двойки, не успя да пробие нито един състезател или двойка от Европа.