Левски загуби домакинството си на Рилецо

17:14, 10 мар 17 / Спорт 25 238 Шрифт:

Баскетболният отбор на Левски 2014 загуби домакинството си на Рилски спортист в един от най-интересните сблъсъци от 21-ия кръг в Националната баскетболна лига, предаде репортер на БГНЕС. В зала „Универсиада” „сините” отстъпиха с 69:85 като това бе втора поредна загуба за столичния тим в първенството, предаде БГНЕС.

Гостите от Самоков стартираха силно срещата и след първата четвърт вече водеха с двуцифрен аванс при 21:11. През вторите десет минути домакините успяха да подобрят значително представянето си и да намалят пасива си само до 2 точки – 37:39 в полза на Рилски.

След почивката Рилецо отново пое инициативата и до края задържа преднината си, за да се поздрави с 12-ия си успех от началото на сезона.

Над всички за победителите бе Давон Шелтън, който приключи с впечатляващ дабъл-дабъл от 34 точки и 17 борби, а с 13 пункта се отличи Еван Бройнсма. За домакините Веселин Веселинов завърши с 21 точки и 6 борби, а 16 точки добави Евгени Хаджирусев.