Наполи измъкна победата в дербито с Рома

19:13, 04 мар 17 / Спорт 25 300 Шрифт:

Отборът на Наполи записа победа с 2:1 като гост на Рома в дербито на 26-ия кръг в италианската Серия А, предаде БГНЕС.

Неаполитанци си осигуриха комфортен аванс от 2:0, след като белгийският национал Дрис Мертенс се разписа на два пъти, съответно в 26-ата и 50-ата минути. Домакините успяха да върнат едно попадение в 89-ата минута чрез Кевин Строотман и въпреки че имаха няколко отлични възможности да изравнят в добавеното време, в крайна сметка загубиха.

Това сложи край на серията им без загуба у дома в първенството, както и на поредицата от четири поредни победи. От своя страна Наполи съкрати изоставането си от Рома на вече само 2 точки – вълците са втори с 59, докато тимът на Маурицио Сари е трети с 57.