Лестър победи Ливърпул в първия мач след отстраняването на Раниери

00:20, 28 фев 17 / Спорт 25 169 Шрифт:

"Лисиците" записаха първата си победа за 2017 г. и прекъснаха серия от пет поредни загуби в първия мач след уволнението на Клаудио Раниери, предаде БГНЕС.

В 28-ата минута Джейми Варди вкара първия гол за отбора за 2017 г. и сложи край на серия на шампиона от 637 минути без попадение. 11 минути по-късно Дани Дринкуотър с прекрасен изстрел извън наказателното поле направи 2:0 за домакините, а след точно час игра Варди отбеляза втория си гол в срещата и направи преднината на тима си класическа. Ливърпул успя да върне само един гол в 68-ата минута, автор на който стана Филипе Коутиньо.

Лестър вече има актив от 24 точки и с него се отдалечи на две точки от зоната на изпадащите отбори. Ливърпул остава на пета позиция в класирането с 49 точки.