Генк изхвърли Тотнъм от Лига Европа

08:40, 24 фев 17 / Спорт 25 353 Шрифт:

Първата среща в Белгия завърши с успех 1:0 за домакините и по този начин с общ резултат 3:2 те продължават напред в турнира, предаде БГНЕС.

Реваншът на „Уайт Харт Лейн“ започна отлично за „шпорите“, които поведоха в резултата още в 10-та минута, но 10 минути по-късно Хари Кейн си вкара автогол. Малко преди почивката Деле Али получи директен червен картон и утежни задачата пред лондончани. Въпреки това, в 61-та минута Виктор Уаняма отново изведе домакините напред и им даде надежди за класиране, но Жереми Пербе сложи точка на спора с гол за крайното 2:2 в 81-та минута.

За 1/8-финалите се класираха още Шалке, Ростов, Рома, Олимпиакос, Борусия Мьонхенглабдах, Манчестър Юнайтед, Лион, Краснодар, Копенхаген, Гент, Селта, Бешикташ, Андерлехт, АПОЕЛ, Аякс. Жребият за следващата фаза ще се тегли днес от 14:00 часа българско време.