Боксьорите на Сливен с пълна колекция от отличия от Държавното първенство за мъже

17:21, 03 дек 16 / Спорт 25 1097 Шрифт:
С пълна колекция от злато, сребро и бронз завърши за АСК Сливен домакинското Държавно лично-отборно първенство по бокс за мъже. На финалите днес играха двама от най-добрите състезатели на Сливен – братята Димитрови.

Във финалната среща при 91-килограмовите Кристиян Димитров победи Георги Манов от Ямбол и се окичи със златното отличие. За титлата боксира и Антон Димитров, който в категория до 60 кг. отстъпи на Арман Хакобян от Ботев. Сливналията се поздрави със сребро. Бронзов медал спечели Михаил Куртев, който достигна до полуфиналите, където бе елиминиран от Катин Асеновец от БК „Априлец” .

В отборното класиране АСК Сливен е на втора позиция, след тима на „Бокс за всички” и преди НСА и ЦСКА.

Около 100 състезатели от 28 клуба участваха в първенството в Сливен. Домакините се представиха със седем боксьори.