Белгия спъна Унгария за четвъртфинал на Евро 2016 с 4:0

00:30, 27 юни 16 / Свят 25 293 Шрифт:
Белгия разби Унгария с 4:0 в поредния осминафинал на Евро 2016 на стадиона в Тулуза и си завоюва място за четвъртфинал. Следващата среща на белгийците ще бъде с Уелс.

Първият гол във вратата на унгарците вкара с глава Тоби Алдервайрелд, това беше и единственото попадение през пъвото полувреме. Другите три гола намериха своето място в последните 15 минути от мача. Точните удари бяха на капитанът на Белгия Еден Азар и резервите Мичи Батшуай и Яник Ферейра-Караско.

Това е най-изразителният успех за Белгия на голям форум и най-голямата победа на Евро 2016 досега в турнира. Преди мача последната победа на унгарците над този съперник датираше от 1958 година и тази вечер тенденцията Белгия да печели се затвърди.

Унгария напуска първенството след постиганати една победа и две равенства в групите и  само една загуба.