Германия отива на 1/4 финал на Европейското след 3:0 над Словакия

21:44, 26 юни 16 / Свят 25 270 Шрифт:
Световният шампион Германия отива на четвъртфиналите на Европейското след победа над Словакия с 3:0. Мачът се проведе на „Стад Пиер Мороа” в Лил.

Германците ще се съревновават на 2 юли в Бордо с победителя от двубоя между защитаващия трофея си отпреди 4 години Испания и силния тим на Италия.

Първото попадение във вратата на Словакия беше отбелязано в 8-ата минута от Жером Боатенг. Малко по-късно Месут Йозил изпусна дузпа, като през първото полувреме германците доминираха изцяло.

В 41-ата минута Мануел Нойер спаси единствената възможност за Словакия преди Марио Гомес да предреши крайния победител с второ попадение. Юлиян Дракслер, който се завърна сред титулярите за първи път на това Европейско първенство, вкара третия гол с удар от въздуха в 63-ата минута.

Германия не само остана без допуснат гол, но и спечели за първи път с повече от два гола на европейско от 20 години насам. През 1996 г. бе разбит отбора на Русия на „Олд Трафорд”.